تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ کمی متفاوت­ تر از محیط فست ­فود، رستوران و تالارها است. زیرا این محیط­ اغلب جهت معاشر­ت­ های نیمروزی و گفتگوهای کاری یا خصوصی از سوی مردم انتخاب می­شود.

محصولات کافی شاپ

بنابراین نیاز به تجهیزات کمتری نسبت به آشپزخانه­ های بزرگ صنعتی دارند. مهم ترین  تجهیزات کافی شاپ ­ها به شرح زیر است.

لوازم کافی شاپ

۱. دستگاه اسپرسو(GimBali-VBM-Bizera-Gastroback)
۲. دستگاه آسیاب قهوه((Gimbali
۳. میلک شیک زن
۴. گلخامه زن دستی
۵. گلخامه زن اتوماتیک
۶. آب پرتقال گیری(ZUMEX-Orangefreesh)
۷. تاپینگ بستنی
۸. دستگاه بستنی ساز
۹. دستگاه شربت سرد کن
۱۰. دستگاه یخ در بهشت
۱۱. دستگاه بلندر (vitamix-vitamexr)
۱۲. دستگاه شکلات داغ
۱۳. آبشار شکلات
۱۴. دستگاه اسنک ساز
۱۵. دستگاه بخارپزذرت مکزیکی
۱۶. یخچال گردان کیک و دونات
۱۷. دستگاه پف فیل ساز
۱۸. دستگاه هات داگ پز گردان

دستگاه اسپرسو

همانطور که می دانید استفاده از دستگاه قهوه ساز یکی از راه های آسان و البته سریع جهت درست کردن قهوه به حساب می آید؛ اما آیا انواع مختلف دستگاه قهوه ساز را می شناسید. اجازه دهید کمی بیشتر با آن ها آشنا شویم. همه چیز زیر سر این دستگاه است، پس از اختراع دستگاه اسپرسوساز تحول بزرگی در تهیه قهوه به وجود آمد. اسپرسو، نام نوشیدنی این دستگاه است. این قهوه بر اثر گذراندن آب نزدیک به نقطه جوش از پودر قهوه موجود در سبد پرتافیلتر به دست می آید. این قهوه نسبتا غلیظ، همراه با کرما یا خامه ای زیبا بر سطح آن است. (البته به قهوه موکاپات هم اسپرسو گفته می شود اما کیفیت و کرما اسپرسو دستگاه را ندارد).

اکنون که پاسخ سوال اسپرسو ساز چیست را متوجه و با عملکرد آن آشنا شده اید، بهتر است چند نکته مهم را در رابطه با آن بدانید. این دستگاه در تهیه بسیاری از نوشیدنی های کافی شاپ ها دست دارد، نوشیدنی هایی چون: کاپوچینو، لاته، کن پانا و … در واقع اسپرسو این دستگاه پایه بسیاری از نوشیدنی ها است یا خود نوشیدنی مستقل محسوب می شود. قبل از شروع بحث این نکته را متذکر شویم: قهوه سازهایی هستند که می توان از آن ها،قهوه فرانسه و هم اسپرسو گرفت.

برندها:

برندهای مختلفی در دنیا دستگاه اسپرسوساز تولید می کنند که بعضی از آن ها خانگی اند، برندهایی چون: دلونگی، فیلیپس، کنوود، گوسونیک و … و دیگر برندها اسپرسوسازهای حرفه ای هستند برندهایی چون: گاستروبک، لامارزوکو، چیمبالی، سیمونلی، بتزرا، آستوریا و …  که بیشتر در کافی شاپ ها مورد استفاده قرار می گیرند. حتما نظرات خود را درباره این دستگاه ها کامنت کنید.

چند نمونه اسپرسوساز:

در زیر به معرفی چند نمونه از دستگاه قهوه اسپرسو با کیفیت، که عملکرد مناسبی به عنوان یک دستگاه قهوه ساز دارند، می پردازیم.

معمولا برندهای ایتالیایی در این زمینه پیشتاز هستند

بفرمایید اسپرسو

ویدئو عملکرد دستگاه اسپرسوساز:

در پایان ویدیویی جهت درک بهتر نحوه کار قهوه ساز اسپرسو برای شما عزیزان قرار داده ایم تا ابهام دیگری در ذهنتان باقی نماند. همچنین با به اشتراک گذاشتن نظر خود در رابطه با عملکرد قهوه ساز اسپرسو، امتیاز کافی کلاب دریافت کرده و از تخفیفات ویژه ما بهره‌مند شوید.